Sirdslietas
Kā stenti un balonkatetri ietekmē dzīves kvalitāti
"Neiedomājamas sāpes," saka Ginters Preiss (Günter Preiss). 82 gadus vecais Berlīnes iedzīvotājs atminoties ne vien savelk seju sāpju grimasē, bet arī neviļus uzliek roku uz sirds. Tas nav nekāds brīnums, jo tieši šīs viņa personiskās „sirdslietas” vajā viņu jau gandrīz 30 gadus. Preisam bija 56 gadi, kad viņam notika pirmā sirdslēkme.
Šādi stāsti parāda, cik ļoti sirdslēkmes ietekmē pacientu dzīves. Taču viņš ir dzīvs un turpina gūt labumu no progresa medicīnas nozarē. Mazāk invazīvu ārstēšanu nodrošina, piemēram, stenti un balonkatetri.
Angioplastijas mērķis ir paplašināt sašaurinātus asinsvadus ar stentiem un balonkatetriem, kas nodrošina minimāli invazīvu ārstēšanu. Pats stents nesniedz garantijas, ka asinsvadi paliks atvērti un būs asins plūsma, un tas var pat izraisīt asinsvadu sašaurināšanos – restenozi. B. Braun palīdz samazināt sašaurināšanās risku, pārklājot stentus ar zālēm. B. Braun jaunākā inovācija šajā jomā ir zāles eluējošs stents ar pārklājumu un bez polimēriem Coroflex® ISAR. B. Braun to izstrādāja ciešā sadarbībā ar Vācijas Sirds centru Minhenē, Vācijā.
„Šis produkts ļauj kontrolētā veidā izdalīt medikamentu sirolīmu, lai novērstu restenozi. Pārklājums kopā ar preparātu ir pilnībā absorbējams trīs mēnešu laikā, kam vajadzētu ievērojami samazināt sekojošas iekaisuma reakcijas risku,” paskaidro Dr. Horhe Kaliss (Jorge Calisse), kurš atbild par stentu izstrādi B. Braun vaskulāro sistēmu nodaļā Berlīnē. Strādājot gadiem ilgi, B. Braun ir kļuvis par vienu no vadošajiem invazīvās angioplastijas produktu ražotājiem Eiropā. Laika periodā līdz divpadsmit mēnešiem pacientam arī jālieto medikamenti, kas neļauj trombocītiem salipt kopā un novērš bīstamu asins recekļu veidošanos stentā. Ja ir kontrindikācijas, tad prātīgākais, atkarībā no slimības, būtu neimplantēt stentu vispār.
Sistēmas partneris kardioloģijā
Tā vietā ārsts var papildus vaskulārajai oklūzijai ievietot un piepūst vēl vienu B. Braun inovāciju – ar zālēm klāto SeQuent® Please NEO balonkatetru. Tad no balona virsmas izdalās augšanu inhibējošas zāles, nodrošinot ilgstošu vazodilatāciju bez nepieciešamības implantēt stentu. Procedūru veic vietējā anestēzijā, un pacients var atstāt slimnīcu drīz pēc procedūras. „Tā ir minimāli invazīva neķirurģiska metode, ko izmanto, lai mehāniski izplestu sašaurinātus vai nosprostotus asinsvadus,” paskaidro Dr. Fleks (Fleck). Procedūru veic vietējā anestēzijā, un pacients var atstāt slimnīcu drīz pēc procedūras.